Урок толерантності для учнів від Центру сім'ї Дарницького району
7 квітня 2016 року Центр сім'ї Дарницького району провів Урок толерантності для учнів СЗШ№280 м. Києва. Цей захід став символічним, так як відбувся на передодні Міжнародного дня ромів, який святкується 8 квітня.
Метою заходу стало побороти упереджене ставлення до ромів, показати, що рома мають унікальну культуру та історію, традиції та звичаї.

Роми протягом кількох століть залишалися своєрідною загадкою. Століття минули з тих пір, як покинули вони свою давню батьківщину і розбрелися по всьому світу і тепер чи не відшукаєш країни, де б вони не мешкали. Вони пройшли десятки країн, стикнулися з десятками народів. Але хто вони? Яке їхнє походження? Чому і як вони розселилися по багатьох країнах? У чому причина того, що це не призвело до їх зникнення, як трапилося з іншими народами? Роми настільки незвичайний народ, що брак інформації про нього породжує міфи, в основному негативні.

Під час заходу, спільно з ромським посередником БФ «Чирикли» Валентиною Золотаренко, спеціалісти Центру в своїй розповіді відповіли на ці питання та познайомили учнів з міфами, які існують про ромів.
Дуже порадувала тепла атмосфера, увага і активність дітей. Ставилося багато запитань, діти брали активну участь в дискусії.
Такі уроки плануємо проводити далі в інших школах району.