Головна  →  Новини  →  24 липня 2019

Підземний пішохідний перехід біля станції метро “Позняки” звільнився від засилля торговельних об'єктів

Підземний пішохідний перехід біля станції метро “Позняки” звільнився від засилля торговельних об'єктів

Торгівля на території, що прилягає до станцій метрополітену, вже давно завдає незручностей дарничанам та гостям столиці. Ця проблема загальноміська, нею уражені ті місця, де є скупчення людей. А в Київському метрополітені середньодобові перевезення у робочі дні становлять 1,7 млн. пасажирів, у вихідні – 940 тис. пасажирів. Такий наплив потенційних покупців безумовно вабить торговців. Значні пасажиропотоки, особливо в ранкові та вечірні години «пік», дають змогу швидко та майже стовідсотково розпродати товар.

Водночас, осередки торгівлі (столи, лотки, ящики, вази з квітами тощо) несуть пряму загрозу безпеці пасажирів, оскільки розташовуються на шляхах евакуації. У разі виникнення надзвичайної ситуації розкладки з товарами стануть перепоною для евакуації пасажирів з підземки на поверхню та можуть стати причиною людських жертв.

Враховуючи все вищевикладене та беручи до уваги постійні скарги громадян, Дарницькою райдержадміністрацією було проведено дві наради з питання невідкладних заходів з ліквідації несанкціонованої торгівлі, у тому числі тимчасових споруд в підземних пішохідних переходах/входах до них на проспекті Миколи Бажана. Здійснено перевірку технічного та протипожежного стану зазначених підземних переходів та об'єктів, які в них розташовані.

Розуміючи небезпеку виникнення масової тисняви людей, а також у зв'язку з відсутністю дозвільної документації у суб'єктів господарювання було прийнято рішення про початок проведення демонтажних робіт самовільно розміщених об'єктів торгівлі.

КП “Київблагоустрій”, як балансоутримувач підземних пішохідних переходів, а також комунальна служба, яка здійснює демонтаж тимчасових споруд, в межах повноважень, провели всі необхідні заходи пов'язані з ліквідацією незаконної торгівлі.

Власників торговельних об'єктів було завчасно попереджено звільнити торгові ролети та кіоски від товару, особистих речей та інших матеріальних цінностей для уникнення непорозуміння при проведенні демонтажних робіт.

Перейти до спискуВерсiя для друку