Головна  →  Новини  →  9 лютого 2024

Першоцвіти - перша посмішка весни! Не знищуйте їх!

Першоцвіти - перша посмішка весни! Не знищуйте їх!
З приходом теплих весняних днів з під снігу пробиваються перші первістки оновленої землі, тендітні квіти – провісники весни. Ранньоквітучі рослини – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались.
Першоцвітами називають низку видів дикорослих рослин, що квітують наприкінці зими та на початку весни: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів (крокуси), проліска дволиста, примули та ін. Хоча деякі досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісні, знаходяться на межі зникнення, і взяті під особливу охорону держави, занесені до Червоної книги України. Тобто за жодних обставин збір та торгівля ними заборонені і караються законом.
 
Переважно більшість рідкісних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі першоцвітів. Дуже важливою складовою акції «Першоцвіт» є привернути увагу громадськості до проблем охорони ранньоквітучих рослин і спрямувати зусилля пересічних громадян на практичні дії щодо захисту цих рослин, відмови від купівлі першоцвітів. Адже торгівля першоцвітами – це торгівля, яка заохочується виключно попитом.
 
Ще змалечку потрібно навчити дітей відчувати та оберігати цю надзвичайну красу. Розвинути почуття дбайливого господаря своєї землі. Формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.
 
Тому просимо всіх прислухатися до порад та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь.
Всі ці квіти потребують нашого захисту. Не знищуйте їх. Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу.
Перейти до спискуВерсiя для друку