Головна  →  Новини  →  8 травня 2023

Пам’ятаємо... Перемагаємо!

Пам’ятаємо... Перемагаємо!
Якщо їхати вулицею Бориспільською і повернути ліворуч перед фармацевтичною фірмою, а потім перетнути залізничну колію, то праворуч можна побачити колись страшне місце. Там, у лісі, під час німецько-фашистської окупації було страчено і замучено голодом близько 68 тисяч людей.
Дарницький концтабір – концентраційний табір, один з найбільших на теренах України, створений німецькою окупаційною владою у дарницькому лісі в період Другої світової війни (1941–1943 роки). Був призначений для перебування в ньому військовополонених. Через табір пройшло до 300 тисяч людей...
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Тому ми добре знаємо ціну війни і пам’ятаємо, що перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.
Чи міг світ уявити, що після пережитих жахів, система міжнародних відносин і міжнародний лад будуть зруйновані? Цьогоріч Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф. Щодня гинуть мирні українці, щодня наші Захисники та Захисниці борються з рашизмом.
Сьогодні, як і 78 років тому, цивілізований світ об’єднаний, щоб дати відсіч агресору. Бо тільки перемога є шляхом до миру. І ми переможемо!
Вічна пам’ять усім, хто ціною власного життя виборював волю, правду, незалежність.
Перейти до спискуВерсiя для друку