Головна  →  Новини  →  27 січня 2021

Ми пам’ятаємо болючі події історії і вшановуємо пам’ять кожної жертви Голокосту

Ми пам’ятаємо болючі події історії і вшановуємо пам’ять кожної жертви Голокосту
Cьогодні весь світ вшановує пам’ять жертв страшної світової трагедії. Генасамблея ООН у 2005 році ухвалила резолюцію, якою оголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.
Саме в цей день, у 1945 році, війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став страшним символом нацистських злочинів.
«Ми пам’ятаємо про ці болючі події історії. В Україні, в Києві таким символом злочинів проти людства є Бабин Яр. Де 80 років тому нацисти вчинили масові розстріли мирного населення».
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, було вбито і захоронено від 100 до 150 тисяч людей. Більшість закатованих були євреями, які мешкали у Києві та його околицях.
«І поки живе пам’ять про Голокост, поки ми пам’ятаємо кожну його жертву, кожного Праведника народів світу, поки пам’ятаємо історію та робимо висновки з помилок минулого, Голокост не повториться. Ні для євреїв, ні для кримських татар, ні для українців та інших народів світу», – підкреслив Віталій Кличко.
Перейти до спискуВерсiя для друку