Головна  →  Новини  →  10 серпня 2020

Озеро «Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ, несе небезпеку для киян

Озеро «Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ, несе небезпеку для киян
6 серпня 2020 року голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований розказав представникам ЗМІ про екологічну небезпеку, яку несе озеро «Гарячка», що є технічною водоймою Дарницької ТЕЦ.
Під час заходу журналісти мали можливість на власні очі побачити технічну водойму під назвою «озеро Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ. Екоінспектори здійснять забори проб для подальших лабораторних аналізів, що є складовою комплексної перевірки Дарницької ТЕЦ.
Державна екологічна інспекція України розпочала перевірку Дерницької ТЕЦ 31 липня й вона триватиме до 14 серпня. За результатами перевірки кияни дізнаються реальні дані щодо кількості викидів забруднюючих речовин у довкілля.
Також нами були запрошені представниками громадськості. Під час забору проб із золовідвалу був присутній народний депутат України, заступник голови комітету з питань екологічної політики у Верховній Раді Олександр Маріковський та екоактивісти.
Голова Держекоінспеції Андрій Мальованний зауважив, що за результатами перевірки буде вирішена подальша доля Дарницької ТЕЦ. «Якщо при комплексній перевірці будуть знайдені серйозні порушення в роботі Дарницької ТЕЦ, то на підприємство буде накладено штраф, або навіть призупинено його діяльність до виправлення виявлених недоліків», - заявив Мальованний.
Нагадаємо, що Дарницьку ТЕЦ було побудовано 65 років тому, тоді ще не було сучасних уявлень про екологічну безпеку, а навколо була санітарна зона у 1,5 км шириною. Зараз впритул до озера «Гарячка» було зведено чимало багатоповерхівок і великий торговельний центр. З модернізацією ТЕЦ від використання цієї технічної водойми необхідно відмовитися, а її території рекультивувати.
Перейти до спискуВерсiя для друку