КМДА Київська міська державна адміністрація


5 березня 2020

Пам’ять вічна, Герої не вмирають!

Пам’ять вічна, Герої не вмирають!

Пам’ять вічна, Герої не вмирають!

У лютому 2014 року, в той час, коли на Майдані в Києві ще стояли Сотні Самооборони, за ініціативи голови Дарницької адміністрації, Геннадія Сінцова та дарничан-учасників Революції Гідності, першою на території України було встановлено пам'ятну композицію на честь Героїв Небесної Сотні.
Наш дарничанин, Юрій Пасхалін, є одним із Сотні.

Композиція складена із бруківки з вулиці Грушевського, протитанкового їжака, захисних щита та каски. Всі елементи композиції-безпосередні учасники тих кривавих подій.
Каска пофарбована у голубий колір, як та, що була у загиблого на Майдані, Устима Голоднюка. Протитанковий їжак пофарбований у жовто-блакитний колір нашого прапора. Основа пам’ятника викладена у вигляді хреста і розфарбована у червоний і чорний колір. Червоний-кров захисників Майдану, чорний-українська земля, за яку вмирала Небесна Сотня. На монументі є виступи, місця для встановлення лампадок.

Монумент був встановлений на площі, що є частиною скверу імені Кошиця, напроти адміністративної будівлі на вулиці Олександра Кошиця, 11.

28.06.2019 у День Конституції України ліворуч від адмінбудівлі було закладено камінь майбутнього Меморіалу пам`яті загиблим Героям російсько-української війни, які захищали свободу і незалежність України. Дарницький район у зоні проведення АТО/ООС втратив 35 земляків.

У поточному році Програмою соціального і економічного розвитку м. Києва передбачено реконструкцію скверу ім. О. Кошиця, із влаштуванням зелених зон, зон відпочинку й заміною мощення площі.

З метою утворення цілісного меморіального комплексу пам’ятну композицію присвячену Героям Небесної Сотні було перенесено до каменю майбутнього Меморіалу.

Композиція повністю відновлена. Вже зараз пам'ятник і всі елементи відповідно пофарбують. Навколо пам’ятнику буде облаштовано благоустрій із висадженням нових зелених насаджень, вимощенням доріжок до композиції, забезпечено постійну відеохорону.

До створення цілісного меморіального комплексу будуть залучені учасники Революції Гідності та учасники АТО/ООС.

Фотозвіт 

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.