Головна  →  Новини  →  13 грудня 2019

Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня "святом"

Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня "святом"

Дарницькі ліквідатори Чорнобильської катастрофи – це маленька частинка великої команди сильних духом людей, які рятували людство далекого 1986 року. Завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

В цей день 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Згадати всіх живих та тих, хто жертовно віддав своє життя у ядерному котлі, зібралися сьогодні на мітингу із покладанням квітів до Пам'ятного знаку «Жертвам ядерних катастроф» з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (вул. Архiтектора Вербицького, 11).

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь», -зазначив заступник голови Дарницької райдержадміністрації Петро Захарченко.

Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

 
Перейти до спискуВерсiя для друку