КМДА Київська міська державна адміністрація


10 вересня 2019

Столична юстиція консультує з питань діяльності органів державної виконавчої служби

1. Що роботи, якщо боржником судове рішення самостійно не виконується?

Тоді позивач (стягувач) може вимагати примусового виконання судового рішення через органи державної виконавчої служби. Для цього у відповідний відділ служби позивачу (стягувачу) необхідно направити або подати виконавчий лист.

2. Де взяти виконавчий лист?

Виконавчий лист видається судом, що розглядав справу. Відзначаємо, що тільки позивач (стягувач) або його представник праві подавати лист для виконання і чи робити це взагалі, це є суб’єктивне право особи.

3. Куди пред’являється до виконання виконавчий лист?

У відділ державної виконавчої служби за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. У разі якщо боржник є юридичною особою, то виконавчий документ необхідно пред’являти за місцем знаходженням його постійно діючого органу або майна. При цьому право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії з виконання рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу. Виконання рішення, яке зобов’язує боржника вчинити певні дії, здійснюється державним виконавцем за місцем проведення таких дій.

4. Чи може бути відмовлено у прийняті до виконання виконавчого листа?

Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі пропуску встановленого строку пред’явлення документів до виконання; неподання виконавчого документа, зазначеного у статті 17 цього Закону, та неподання заяви про відкриття виконавчого провадження у випадках, передбачених цим Законом; якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання; пред’явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення; якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення; невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 Закону, якщо виконавчий документ повернуто стягувачу за його заявою, крім виконавчих документів про стягнення аліментів та інших періодичних платежів;о наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.

У разі відповідності виконавчого документа вищезазначеним вимогам Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження про що виносить постанову, яка направляється боржнику. Його також попереджають, що якщо він з власної волі не виконає рішення суду у відведений термін, воно буде виконане в примусовому порядку. При цьому з нього стягнуть виконавчий збір (10 відсотків суми, зазначеної у виконавчому листі), а також усі витрати, пов’язані з проведенням виконавчих дій. 10 відсотків виконавчого збору плюс 10-15 відсотків винагороди торгівельної організації, витрати в середньому 500 грн. за експертизу та інше.

5. Якщо боржник отримав постанову про відкриття виконавчого провадження. Але коштів немає. Чи може він попросити відстрочку?

Оскільки йде примусове виконання, ні про які переговори не може бути й мови. Прийняти таке рішення може тільки суд, куди боржник має право звернутися з заявою про надання відстрочки або розстрочки виконання. Якщо в боржника немає грошей, стягувати можна його майно.

6. Як стягнути кошти з боржника?

Для того, щоб звернути рішення суду до примусового виконання Вам необхідно одержати виконавчий лист у суді, що постановив рішення. Після цього Вам потрібно звернутись до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, місцем роботи боржника, або місцезнаходженням його майна, куди подати заяву про відкриття виконавчого провадження із копією паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та оригіналом виконавчого документа. У заяві також потрібно вказати розрахунковий рахунок, на який Вам будуть перераховані кошти та реквізити банку.

 

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.