Головна  →  Новини  →  7 серпня 2019

Галина Короб в рубриці “ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ ЯКІ РОБЛЯТЬ НЕЗВИЧАЙНІ РЕЧІ”

Галина Короб в рубриці “ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ ЯКІ РОБЛЯТЬ НЕЗВИЧАЙНІ РЕЧІ”

Сьогодні гостем нашої рубрики “ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ ЯКІ РОБЛЯТЬ НЕЗВИЧАЙНІ РЕЧІ” є Галина Короб, яка вже більше 40 років піклується про зелене господарство Дарницького району, яке на сьогодні налічує аж 15 парків та 54 сквери, а ще бульвари, газони та інші зелені території на мапі столиці.

“Галина Володимирівна, чому Ви обрали саме цю професію?“

Так склалося, що моя сім’я переїхала жити в сучасний Дарницький район, адже мій син пішов у перший клас до місцевої школи. Якось на вулиці я побачила як люди саджають квіти і зацікавилася цією професією. Це ж робота на свіжому повітрі, із рослинами, деревами, кущами - думала тоді я.
Вже потім зрозуміла, що така робота фізично дуже важка. Але коли я саджаю квіти то кожний раз радію, і цією радістю ділюся з людьми, які милуються моїми висадженими рослинами. Приємно дивитись на гарні квіти які цвітуть, знаючи що ти сам їх посадив своїми руками.

“Ви, як майстриня своєї справи, яку б рослинність порадили саджати на території Дарницького району, враховуючи піщані зони мікрорайонів Позняки та Осокорки?”

Я думаю тут найкраще росте клен, липа та акація. Не каштан, не калина, не тополь, які не витримують сучасних викликів, що пов’язані з кліматом та шкідниками. Справа в тому, що клен має глибокий корінь і він буде брати воду глибоко із землі. Звісно каштани цвітуть гарно, але коли спека - вони стоять руді.

«Як ідуть справи із кадровим потенціалом у КП “УЗН”, чи йдуть до Вас працювати люди»?

Трохи недостатньо зараз кадрів. Тим паче осінь на порозі, яка додасть нам чимало клопотів. Листя буде багато. А там і зима близько, як кажуть у відомому серіалі.
«Іноді мешканці скаржаться, що ті чи інші сквери ніколи не поливали. Коли сучасні технології стануть невід’ємною частиною роботи зеленбудівців дарниці?».

«Цими питаннями займається наше керівництво. Не завжди виділяють достатньо грошей аби влаштувати сучасну систему поливу. Тому полив здійснюємо тим чим маємо. Наприклад на моїй ділянці роботи - одна машина. Тому не можна відразу полити увесь сквер, а інші 6 інших будуть чекати.

«З природою не можна сперечатися, подивіться яка зараз спека стоїть. А чим вище температура - тим більше треба поливати існуючі парки та сквери, яких у нас в районі понад 50».

Я вам так скажу, що якщо 3 дні не буде поливу по районі - то не можна буде в жодний сквер зайти. Тому поливаємо з останніх сил і вдень і вночі.

«Чи збільшується кількість відвідувачів в оновлених скверах та парках»?

Скажу вам так, збільшується кількість вандалів. Дуже прикро бути свідком, коли якісь хлопці ввечері приходять випивати спиртне в сквер, ударяють по урні і все сміття розлітається по скверу. Я вважаю, що треба дивитись за собою та своєю поведінкою.

“Так, це дуже прикро…”

А ще зараз літні люди бояться робити зауваження молодим. Пам’ятаю як один власник собаки дозволив їй ритися у тільки що посадженій клумбі із квітами, а коли старі люди зробили зауваження - цей хлопець нацькував собаку на них. Добре що нічого страшного не сталось. 
Велика проблема в тому, що багато маленьких дерев зриваються кимось вже на наступний день після того як їх посадили. А скільки квітів виривається? Тільки починається весна - все, половини квітів нема, бо люди виривають їх собі на дачу. Якби ви тільки знали як у нас було б багато квітів, якби їх ніхто не зривав. 
І я цього не розумію, бо зелені насадження так приємні для ока дорослих, дітей. Невже не можна їх не нищіти а просто милуватись їхньою красою? Не вистачає нам європейського менталітету в цих питаннях, в тому ставленні до краси навколо нас.

“Знаю, це важко буде вирахувати, але скажіть будь ласка, скільки ви посадили дерев, кущів, квітів та інших зелених насаджень за весь свій час роботи ?“

Так дійсно, це не просто важко вирахувати, а напевно навіть неможливо буде. Ось уявіть собі, ми за один сезон, садимо до 500 дерев. Якби всі дерева прийнялися землею і люди їх не нищили - ми би усі просто не впізнали би нашу Дарницю. Був один раз випадок, коли за одну ніч вирвали 10 маленьких дерев, які нещодавно посадили.

“Як ви гадаєте, чи буде Дарниця ще більш зеленою в недалекому майбутньому ?”

Звісно! Якщо кожен турботливо відноситиметься до природи - то звісно буде. Не справа в піщаних територіях, це не проблема. Просто треба відноситись до природи, як до самого себе, і тоді наш район стане ще краще. Це буде зелений, квітучий сад, із свіжим повітрям та не схожий на жоден інший у Києві.

Перейти до спискуВерсiя для друку