Головна  →  Новини  →  8 травня 2019

Сьогодні у Дарницькому районі згадують і шанують тих, хто самовіддано і героїчно захищав свою рідну землю

Сьогодні у Дарницькому районі згадують і шанують тих, хто самовіддано і героїчно захищав свою рідну землю

Дарницькі ветерани Другої світової війни проїхалися трамваєм пам’яті, переглянули театралізовану виставу та поклали квіти до пам’ятних знаків, пов’язаних з війною.

Щороку, 8 травня, в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Цього дня 1945-го року Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні. 
З цієї нагоди, на Привокзальній площі біля «Монументу Мужності», відбувся головний районний захід. Честю для Дарницького району є той факт, що на наші заходи й досі долучаються учасники бойових дій Другої світової війни.
До слова запросили шановного ветерана, який пройшов важкі роки війни. Він закликав не забувати про ветеранів, а також бути людяними та пильними, щоб не допустити повторення жахів 1939-1945 років. 
З кожним роком все менше живих історій, все менше учасників і очевидців Другої світової, символом пам’яті якої є червоний мак.
«Дарничани мають пам’ятати та шанувати тих, хто в різні часи боронив нашу землю. І ми повинні робити все, щоб не повторювалися трагічні помилки минулого. Єднатися заради миру в нашій державі, заради спокою на наших землях”, — зазначив Сергій Левада.
Пам’ять усіх жертв Другої світової війни і воїнів – Захисників України, полеглих під час АТО, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів і лампадок до підніжжя пам’ятних знаків.
Надалі, всі охочі змогли проїхатися трамваєм пам’яті, який без зупину довіз ветеранів до пам’ятного знаку на честь бойової співдружності партизанських бригад, які боролися проти німецько-фашистських загарбників в парку «Партизанська слава», де вони також відвідали урочистий захід в Музеї партизанської слави, який з 2008 року є важливим центром військово-патріотичного виховання молоді та чи не єдиним музеєм у лівобережній частині Києва. В музеї демонструвалися автентичні документи, особисті речі, військова амуніція учасників партизанського руху та відбулося театралізована вистава.

Перейти до спискуВерсiя для друку