КМДА Київська міська державна адміністрація


23 квітня 2019

"Попередити. Захистити. Щепити". Всесвітній тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року.

"Попередити. Захистити. Щепити". Всесвітній тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року.

Всесвітній тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року

Девіз тижня: «Попередити. Захистити. Щепити»

 

   Питання вакцинації чи, точніше, проблема недостатнього охоплення населення вакцинацією є нині особливо нагальною. Випадки захворювання на поліомієліт, кашлюк та кір, що мали місце останнім часом, дістали широке висвітлення у ЗМІ.

   Імунізація рятує мільйони людських життів і отримала широке визнання в якості одного з найбільш дієвих та ефективних заходів у сфері охорони здоров’я. Разом з тим, у світі нараховується більше 19 млн. невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які піддаються серйозним ризикам потенційно смертельних захворювань.

   Всесвітній тиждень імунізації покликаний привернути увагу до колективних дій, які необхідні для захисту кожної людини від хвороб, які можливо попередити за допомогою вакцин та зберегти життя людей. Девіз тижня: «Попередити. Захистити. Щепити».

   Планова імунізація є наріжним каменем первинної медико-санітарної допомоги. Вона забезпечує уже на початку життя людини контакт з Центром первинної медико-санітарної допомоги, та дає кожній дитині шанс на здорове життя із самого народження. А це надзвичайно важливо в умовах розвитку стійкості збудників інфекційних хвороб до антимікробних препаратів.

   Переваги вакцинації все більше поширюються на підлітків і дорослих людей завдяки захисту від таких небезпечних хвороб як грип, менінгіт, а також онкологічні захворювання (рак шийки матки та печінки), які розвиваються у зрілому віці. 

   В Україні з метою попередження інфекційних захворювань проводиться рутинна імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, червінки (краснухи), Hib-інфекцій. Для порівняння, у США імунізація проводиться проти 16 інфекцій, у Швейцарії – 14, Німеччині та Австрії – 13.

   З метою підвищення обізнаності населення Дарницького району з питань імунізації, в рамках Всесвітнього тижня імунізації плануються наступні заходи:

23.04.2019 року о 12.00 годині відбудеться зустріч представників Громадської організації «Батьки за вакцинацію» з населенням району. На зустріч запрошуються всі бажаючі. Тема заходу: «Календар профілактичних щеплень в Україні» (питання-відповіді). Місце зустрічі: актова зала КНП «КДЦ дитячий Дарницького району» за адресою: Тростянецька, 8-д, 5 поверх;

23.04.2019 року з 9.30до 12.00 години День відкритих дверей для населення з ознайомленням порядку проведення вакцинації та дотриманням «холодового ланцюга» на базі КНП «ЦПМСД №3 Дарницького району» за адресою: Харківське шосе, 121.

24.04.2019 року о 15.00 годині - лекція для медичних працівників «Вакцинація вагітних». «Профілактика захворювань, викликаних вірусом папіломи людини» «Техніка введення імунобіологічних препаратів». Місце проведення лекції: конференц-зал КНП «ЦПМСД №2 Дарницького району» за адресою: вул. Вербицького, 5.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.