КМДА Київська міська державна адміністрація


6 березня 2019

Шановні керівники підприємств, установ, організацій та мешканці Дарницького району міста Києва!

Шановні керівники підприємств, установ, організацій та мешканці Дарницького району міста Києва!

Стартує Всеукраїнська акція з охорони квітів-первоцвітів «Первоцвіт»

Усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин) занесені до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени тощо. Переважна кількість рослин, які продаються по всій території України з грудня по квітень, знищені в місцях зростання у карпатських та кримських горах і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами і везуть разом з ними, щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.

Торгівля ранньоквітучими весняними рослинами заборонена! Підсніжники та інші весняні квіти знаходяться на межі зникнення і охороняються Червоною книгою України. Попереджаємо, що торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічно інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн.

 Будьте свідомими та відповідальними! Не купуйте первоцвіти! Не підтримуйте незаконну торгівлю!При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.