Головна  →  Новини  →  3 жовтня 2018

У Дарницькому районі триває кампанія «Стоп наркотик»

У Дарницькому районі триває кампанія  «Стоп наркотик»

Кожен день ви бачите на стінах будинків і на парканах написи фарбою "сіль", "бошки", "спайс" і т.п .. Це наркоторгівля. Такий собі сучасний спосіб контакту між наркоторговцем і жителями вашого мікрорайону.
Будь-яка людина (і навіть підліток) може написати в telegram або viber на вказаний в цьому "оголошенні" номер або канал (назва каналу починається з символу @), скинути гроші "на картку" і отримати координати "Хованка", куди "покупцеві" доставлять "товар". Все анонімно, швидко і без проблем.
Правоохоронна система з проблемою не справляється. Але громадянам не може бути байдуже! У наших дітей в смартфонах є viber і telegram! Наші діти, також як ми, кожен день читають цю "рекламу" на стінах і можуть зацікавитися!
Що ж робити?! Ми з вами не зможемо перемогти наркоторгівлю в цілому. Але ми можемо створити як торговцям, так і покупцям, перешкоди і проблеми в контактах один з одним. І це зробити дуже легко - нікуди не потрібно ходити, досить витратити 30 секунд свого часу.
Справа в тому, що і в telegram і в viber є правила і технічна підтримка. Потрібно просто повідомити їм, що такий-то номер або такий-то канал торгує наркотою. І соцмережа їх просто заблокує назавжди.
Ще раз. Так, це не вирішить проблему в корені. Але створить наркоторговцям, що орудують біля ВАШОГО будинку, проблеми у вигляді покупки нової сімки та способи їх усунення "оголошення". А рівно на наступний день ви можете "поскаржитися" і на новий номер. І тоді торговцю знову доведеться міняти сімку. У підсумку, йому простіше буде піти подалі від вашого будинку. Вам-то це нічого не коштує! І все анонімно - торговець ніколи не дізнається хто його банить!
Тепер як це зробити. Нижче наведена найпростіша інструкція для telegram (в viber все аналогічно).
Отже, ви записуєте "зі стіни" номер телефону або назву каналу. Відкриваєте telegram (або viber) в своєму смартфоні. У пошуку вводите цей номер або канал. У правому верхньому кутку натискаєте вертикальні три точки. Вибираєте "report" - "other" і вписуєте фразу "drug trafficking". Усе. Справу зроблено.
Якщо ви будете витрачати на цю найпростішу процедуру 30 секунд кожен день, ви допоможете у боротьбі з наркоторговцями, що орудують у вашому районі.
Успіху небайдужим! Репост вітається! Разом ми сила! 

Перейти до спискуВерсiя для друку