Головна  →  Новини  →  14 лютого 2018

Цього року Київ виділить 1,23 млн грн. матеріальної допомоги на сплату послуг ЖКГ для 100 сімей загиблих киян-афганців

Цього року Київ виділить 1,23 млн грн. матеріальної допомоги на сплату послуг ЖКГ для 100 сімей загиблих киян-афганців

Мер Києва Віталій Кличко привітав воїнів-афганців та їхні родини з днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-ю річницею виведення військ з Афганістану. Мер вручив відзнаки міського голови та подякував воїнам за їхню активну життєву і громадянську позицію, служіння Україні.
“Сьогодні ми зібралися тут, щоб подякувати живим та вшанувати пам’ять тих, хто поліг на афганській землі, в інших країнах світу, виконуючи військовий миротворчий обов’язок», - заявив мер.

Він нагадав, що через війну в Афганстані пройшли 160 тисяч українців, зокрема, 12,5 тисяч киян. Загинуло більше 3 тисяч наших співгромадян, в тому числі 126 киян.

Також мер звернув увагу на те, що 400 афганців-киян захищали територіальну цілісність нашої держави на сході України, двоє з них загинули.

“Ніхто навіть уявити не міг, що настане час, коли через 25 років після Афгану у мирну Україну прийде російський агресор. І ви, афганці, та вже ваші діти пішли зі зброєю в руках захищати свою землю”, - зазначив мер.

Він відзначив внесок учасників бойових дій в Афганістані у громадське життя міста, їх активну позицію під час Революції гідності.

“Під час Революції гідності ви не стояли осторонь та пішли боротися з режимом Януковича, захищати мирний протест на Майдані. І ми всі добре пам’ятаємо внесок «афганської сотні» у цю справу”, - додав Кличко. “А вже під час війни на сході ви одними з перших пішли як добровольці захищати нашу державу та передавали свій досвід молодим хлопцям”, - сказав мер.

Кличко зазначив, що сьогодні столична влада робить усе можливе, щоб бійці, які повернулися до столиці із зони АТО, могли інтегруватися після війни в цивільне життя. Так, ветерани АТО користуються безкоштовним проїздом у міському транспорті, отримують пільги на житлово-комунальні послуги, компенсацію витрат на стаціонарне лікування, забезпечуються курсами психологічної реабілітації, отримують компенсацію на протезування.

«На наступні три роки ми плануємо виділити 50 млн грн. для будівництва житлових будинків для учасників АТО по провулку Моторному в столиці», - зазначив Кличко.

Також столична влада вперше за багато років в рамках програми “Турбота” передбачила компенсацію на сплату житлово-комунальних послуг для сімей загиблих воїнів-афганців.

“У рамках програми “Турбота” на цей рік ми запланували 1,23 млн грн. на виділення матеріальної допомоги на сплату житлово-комунальних послуг для 100 сімей загиблих киян-афганців. І це буде перша така виплата за останні роки» - наголосив мер.

Міський голова та всі присутні на зустрічі вшанували хвилиною мовчання пам'ять українців, що полягли у боях на території Афганістану, а також всіх, хто віддав своє життя, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України.

Перейти до спискуВерсiя для друку