Головна  →  Новини  →  30 січня 2018

У Дарницькому районі Києва "Муніципальна варта" почне охороняти порядок

У Дарницькому районі Києва "Муніципальна варта" почне охороняти порядок

Сьогодні, 30 січня 2018 року відбулось підписання тристороннього Меморандуму про співробітництво між Дарницькою районною в місті Києві державною адміністрацією, Дарницьким управлінням поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві та Київським міським громадським формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта».

Відповідний меморандум підписали в.о. голови Дарницького району В.ЛОЗОВИЙ, начальник місцевої поліції С.ЧЕРНИШЕВ та керівник штабу «Муніципальна варта» І.МАРІ. Серед основних завдань муніципальної варти – забезпечення правопорядку в усіх сферах життєдіяльності Дарницького району. Таким чином дбатимуть про громадян, комунальне майно, благоустрій і чистоту.

Очільник району В.ЛОЗОВИЙ відмітив, що метою підписання Меморандуму є спільне прагнення щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, протидії злочинності, підтримки публічної безпеки і порядку на території Дарницького району.

Керівник штабу Муніципальної варти І.МАРІ зауважив, що громадське формування, в свою чергу, сприятиме органам місцевого самоврядування та виконавчої влади, правоохоронним органам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у охороні публічної безпеки і порядку, рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

Сподівання на плідну співпрацю та взаємодопомогу підтримав також начальник Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві С.ЧЕРНИШЕВ, висловивши надію на подальшу консолідацію спільних дій.

Після підписання Меморандуму сторони домовились про розробку спільних планів щодо подальшої співпраці та організації спільних заходів, адже  зазначений Меморандум чинний з моменту підписання і діє впродовж року, а далі автоматично продовжується на тих самих умовах і той же термін, якщо жодна із сторін не заявить про його розірвання.

 

Довідково:

“Муніципальна варта” – міське громадське формування з охорони громадського порядку, створене відповідно до Закону України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”.

Передбачено, що муніципальна варта разом з поліцією забезпечуватиме правопорядок, безпеку дорожнього руху та запобігатиме злочинам.

Муніципальна варта не перебирає на себе повноваження поліції. Вона є допоміжним органом і підтримуватиме громадський порядок.

Створення такого громадського формування узгоджували з КМДА і ГУ Нацполіції Києва.

Його офіційна назва – Київське міське громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Муніципальна варта”.

Варто зазначити, що 21 вересня 2017 року Київрада 61 голосом ухвалила рішення про створення комунального підприємства “Муніципальна охорона”, яке здійснюватиме належну охорону комунального майна територіальної громади міста.

Серед пріоритетів – охорона шкіл, дитсадків та лікарень. До охорони залучатимуть учасників бойових дій на Сході країни, що стане гарним методом адаптації і соцзахисту учасників АТО.

Передбачається, що далі КП, зі збільшенням переліку охоронних об’єктів, самостійно нарощуватиме економічні показники, зможе розробляти та створювати власну продукцію в сфері охоронної діяльності, а також засоби програмного забезпечення для охоронної та пожежної сигналізації тощо.

Надалі буде оголошений конкурс на посаду директора КП, а після цього – набір співробітників підприємства.

Перейти до спискуВерсiя для друку