Головна  →  Новини  →  7 листопада 2017

День визволення Києва від нацистських загарбників

День визволення Києва від нацистських загарбників

Сьогодні, 07 листопада члени ветеранських організацій району, заступник голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Петро Захарченко та громадськість взяли участь у урочистій церемонії покладання квітів до «Монументу мужності», вшановуючи світлу пам'ять про тих полеглих героїв, хто віддав своє життя заради визволення столиці нашої Батьківщини та звільнив наш рідний Київ від фашистських загарбників.

 Визволення міста Києва від фашистських загарбників, як це було:

Битва за Київ (Київська наступальна операція) тривала 10 днів - з 3-го до 13 листопада 1943 року і була складовою частиною Битви за Дніпро – однієї з наймасштабніших і найкровопролитніших воєнних операцій у світовій історії.

У ній було задіяно до чотирьох мільйонів людей з обох сторін, а втрати складали до понад два мільйони осіб.

Як відомо, найзапекліші бої точилися саме за Букринський плацдарм, який, на противагу Лютізькому не був успішним.

Ніч з 5 на 6 листопада стала вирішальною в битві за Київ. По Брест-Литовському шосе (проспект Перемоги) у місто прорвалися перші танки. До четвертої ранку опір противника в місті було зламано.

Місто було зруйновано і майже порожнє. В центрі –лише обгорілі руїни та поодинокі люди.

Більше мешканців зустрічалося на Подолі, Шулявці, Деміївці. Всього в місті на цей час нараховувалося близько 100 тисяч мешканців, тобто лише десята частина довоєнного населення.

Окупація Києва тривала 778 днів – з 19 вересня 1941-го до 6 листопада 1943 року.

Перейти до спискуВерсiя для друку